Dzisiaj jest Sobota, 20 kwietnia 2024
Aktualności

LZS Mrzygłód vs Sparta Szczekociny 4:3

Dodano: 22 czerwca 2015 0 Komentarzy Wyświetlono 2299

Dużo emocji i sporo bramek zafundowali w niedzielne popołudnie podopieczni Marcina Krawczyka swoim kibicom w 11 kolejce, wygrywając ze Spartą Szczekociny 4:3. Rządni rewanżu zawodnicy Sparty po przegranej na własnym boisku chcieli za wszelką cenę wywieść z Myszkowa komplet punktów.
Początek meczu to zdecydowana przewaga naszego zespołu już w piątej minucie prowadzenie dał Przemysław Malczewski wykorzystując prostopadłe podanie od Dominika Gębki. Wszystko wskazywało na to, że nasza drużyna po raz kolejny łatwo rozgromi rywala. Tak jednak się nie stało, w 20 minucie spotkania po błędzie defensywy i braku asekuracji niespodziewanie padła wyrównująca bramka. Nasza drużyna jeszcze z większą determinacją zaatakowała przeciwnika co zakończyło się bramką w 25 minucie meczu której autorem ponownie był nasz kapitan Przemysław Malczewski. Kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki stwarza Michał Jawura, ale nie udaje się doprowadzić do zdobycia gola dobrze dysponowanemu w tym dniu napastnikowi. Tuż przed przerwą fatalną interwencją popisał się nasz bramkarz Michał Mikoda, który zlekceważył zmierzającą w jego kierunku piłkę, ta odbijając się od nóg trafia prosto do napastnika drużyny przeciwnej,  a ten dopełnia formalności.
Od pierwszych minut drugiej połowy LZS przeprowadza zmasowane ataki na połowie przeciwnika tylko brak precyzji nie pozwala na zdobycie upragnionej  bramki. W 60 minucie na prowadzenie naszą drużynę wyprowadza Michał Kotyrba, który wykorzystuje dośrodkowanie od Przemysława Malczewskiego  strzelając bramkę głowa. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania dochodzi do dość kontrowersyjnej sytuacji,  arbiter spotkania dopatruję się zagrania ręka naszego zawodnika w polu karnym i dyktuje rzut karny dla gości, którzy zamieniają jedenastkę na bramkę doprowadzają po raz kolejny do remisu. Tuż przed końcem spotkania indywidualną akcję przeprowadza Michał Jawura, dogrywa piłkę do niepilnowanego Bartłomieja Wilka, a ten ze stoickim spokojem umieszcza piłkę w bramce ustalając końcowy wynik na 4:3.
Dzięki zwycięstwu  LZS Mrzygłód  umacnia się na pozycji lidera i tym samym zapewnia sobie wygraną w grupie.

Skład: Michał Mikoda, Artur Stawiarz (80’ Michał Słomczewski), Przemysław Cichor, Mariusz Rembak, Michał Bulski, Michał Jawura, Dominik Gębka (12’ Robert Miecznik), Michał Wysocki (75’ Marcin Krawczyk), Grzegorz Jasinski, Przemysław Malczewski, Michał Kotyrba (70’ Bartłomiej Wilk.