Dzisiaj jest Piątek, 26 kwietnia 2024
Aktualności

Sparing LZS Mrzygłód - Pilica Piliczanka

Dodano: 22 lutego 2015 0 Komentarzy Wyświetlono 1693

Kolejny sparing  w Zawierciu z Piliczanką Pilica nie był szczęśliwy dla LZS-u Mrzygłód, zakończył się wynikiem 1:3 (0:1) . Wymagającym przeciwnikiem  22 lutego 2015r okazała się drużyna  z Małopolski zajmująca w swojej grupie rozgrywek wysoką pozycję w tabeli.
W niedzielę w obecności  wielu  kibiców z Mrzygłodu drużyna LZS-u rozegrała w Zawierciu emocjonujące spotkanie. W pierwszych minutach meczu przeciwnik wszedł w szybkie posiadanie piłki  i przeprowadził składną akcję na naszej połowie zdobywając bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Nasza drużyna po tak szybkiej stracie gola nie mogła uspokoić gry na własnej połowie boiska, co stwarzało kolejne okazje bramkowe dla przeciwnika. W końcówce pierwszej połowy gra zdecydowanie wyrównała się i akcje przenosiły się częściej na drugą stronę boiska, tylko brak   skuteczności z naszej strony uchroniło Piliczankę od utraty gola. W drugiej połowie spotkania kibice byli świadkami dobrej i szybkiej gry naszego zespołu, drużyna dostosowała się do wymagań które postawił przeciwnik z Pilicy. Akcje ofensywne przenosiły się w szybkim tempie na obie połowy boiska, ale i tak pomimo dobrej gry  i wielu przeprowadzonych atakach z naszej strony jedynego gola dla  LZS-u zdobył  Dominik Gębka , nie dając szans bramkarzowi na obronę precyzyjnego strzału.
Ostatnio po kilku wygranych meczach, sparing z tak wymagającym  przeciwnikiem okazał się dobrą lekcją dla naszego zespołu. Trzeba jednak podkreślić  że cała nasza drużyna kolejny raz pokazała  swój sportowy charakter  na boisku.